Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford za bezpečnosť mladých ľudí na ceste

15.08.2017 Novinky FORD

BRATISLAVA, 14.8.2017 - Podľa prieskumov sa najviac dopravných nehôd stane v letných mesiacoch jún až september. Najrizikovejšou skupinou sú práve mladí ľudia. Aj to bol jeden z dôvodov, pre ktorý sa oficiálny importér značky Ford na Slovensku a youtuberka Lucy Pug rozhodli pripraviť pre mladých vodičov event s názvom Jazdím Ford pre život. V rámci podujatia môžu nadobudnúť praktické skúsenosti so zvládaním krízových situácií na vozovke. Dňa 9. a 10. augusta 2017 sa vodiči-začiatočníci stretli  v Orechovej Potôni, kde ich čakal náročný, no atraktívny program. Pre veľký záujem momentálne prebieha druhá vlna registrácií.

 

„Dlhodobo najrizikovejšou skupinou na cestách sú podľa štatistík BECEPu mladí vodiči, ktorí majú vodičský preukaz menej než 5 rokov. Jednoducho im chýbajú praktické zručnosti na cestách. Vo Forde si to uvedomujeme a aj preto sme iniciovali projekt s názvom „Jazdím Ford pre život“, v rámci ktorého vybraní účastníci vo veku 18 až 25 rokov na základe registračného dotazníka absolvujú Školu bezpečnej jazdy“,  hovorí Ján Hnat, marketingový manažér Summit Motors Slovakia – Importéra značky Ford na Slovensku.

Tréning v Centre bezpečnej jazdy v Orechovej Potôni zahŕňa zvládanie nástrah mokrej vozovky, vyhýbacie manévre, krízové brzdenie, ale aj lekciu toho, ako poskytnúť predlekársku prípravu a prvú pomoc pri nehode. Okrem tréningových jázd na účastníkov čakajú aj sprievodné aktivity s modelmi áut, simulátormi a hracími konzolami.

Projektu sa účastní a verejne ho podporuje aj youtuberka Lucy Pug, ktorá sama patrí medzi mladých, menej skúsených vodičov. „Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou kampane so super myšlienkou. Vodičák mám už pár rokov a sama som sa hlavne cez zimné mesiace dostala na ceste do nepríjemnej situácie, počas ktorej mi nebolo všetko jedno“, hovorí Lucy Pug.

„Hlavný prínos projektu „Jazdím Ford pre život“ nespočíva len v teoretickom vzdelávaní, ale najmä v praktických skúškach. Veď ako sa hovorí - skúsenosť človeka učí najlepšie. Hneď v prvej vlne registrácií na event sme zaznamenali veľký počet záujemcov. Spustili sme preto aj druhú vlnu prihlasovania na termíny 22. a 24. augusta. Možnosť zaregistrovať sa trvá do 14. augusta 2017“, dodáva Ján Hnat.

Partnermi projektu sú: XBOX, Gemerka, BECEP, Slovenský červený kríž, Lokálka, Raj modelov, Centrum bezpečnej jazdy a Neovízia.

 

Ford za bezpečnosť.

Štatistiky

_________

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company, globálny líder automobilového priemyslu so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan, vyrába alebo distribuuje automobily na šiestich svetadieloch. Táto spoločnosť s približne 181 000 zamestnancami a 65 továrňami po celom svete vlastní automobilové značky ako Ford a Lincoln. Spoločnosť poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch na celom svete nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 47 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 67 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 22 výrobných závodov (13 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 9 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť
Naše otváracie hodiny nemusia byť také, na aké ste si už zvykli.